Kvalitný kolagén vo forme výživového doplnku účinne nahrádza ľudskému telu jeho prirodzený kolagén, ktorého produkcia už po 25. roku života začína klesať. 

Vďaka hydrolyzovanému kolagénu si môžeme po celý život udržiavať zdravé kĺby a kosti, ale aj pružnú a hydratovanú pokožku, husté vlasy, zdravé nechty, môžeme si tiež pomôcť v čase rekonvalescencie po rôznych zákrokoch či operáciách. Kolagén sceľuje rany, spája bunky, obnovuje tkanivá, skrátka je to také lepidlo v našom tele.

Výsledky štúdií spolu s deklarovanými skúsenosťami užívateľov hovoria, že markantné účinky kolagénu na pohybové ústrojenstvo, kožu, vlasy či nechty sú pozorovateľné už od 4 do 8 týždňov od začiatku užívania. Vo všeobecnosti sa odporúča užívať kolagén počas 3-mesačnej úvodnej kúry každý deň a po dosiahnutí účinkov prejsť na udržiavaciu fázu, kedy stačí užívať kolagén dva až trikrát týždenne.

Nechty a vlasy

Kolagén je bielkovina, ktorá je pre ľudské telo úplne prirodzená. Najkvalitnejšie typy kolagénov, medzi ktoré sa radí aj Inca Collagen. Účinok kolagénu na vlasy či nechty spozorujete približne po takom čase, ako na pokožke, čiže niekedy už po 4 až 6 týždňoch. Ako totiž vysvetlila dermatologička, doktorka Jana Molčanová z kliniky Medoderm: “Vlasy a nechty vznikajú z rovnakého embryonálneho základu, a preto je ich kvalita často ovplyvnená rovnakými faktormi ako sú napr. hladina hormónov, dostatok vitamínov a železa. Zo svojej praxe môžem potvrdiť, že pravidelný prísun kolagénu zlepšuje pevnosť nechtovej platničky, zmierňuje štiepenie nechtov a lámavosť vlasov.”

Kolagén je aj pre zvieratá

Pre svojich domácich miláčikov by sme urobili i to posledné. Kolagén sa často skloňuje v oblastiach kozmetiky a doplnkov stravy pre ľudí, nemal by však chýbať ani v zdravom jedálničku našich štvornohých miláčikov. Kolagén slúži ako kĺbová výživa a pri pravidelnom užívaní jednoznačne pomáha u psov predchádzať problémom spojeným s opotrebovaním kĺbov a kostí vplyvom veku. Taktiež slúži ako akútna pomoc pri už rozvinutých ochoreniach pohybového aparátu. Prirodzená aróma rybieho kolagénu navyše skvelo dochutí podávané krmivo a tak s konzumáciou Incapet Collagen nie je problém. Tým, že ide o maximálne čistý a prírodný kolagén, je vhodný aj pre psy s citlivým trávením, je hypoalergénny a psom chutí. Stačí ho nasypať na obľúbené krmivo psíka pri kŕmení.

Incapet Collagen je certifikovaný a odborníkmi odporúčaný kolagén, ktorý dokázateľne účinkuje, presne tak, ako Inca Collagen účinkuje u ľudí.

Ak sa chcete dozvedieť, ako sa v zime starať o domácich miláčikov KLIKNITE TU.

Nájdete na www.incacollagen.sk

Predchádzajúci článokCestovný ruch nezvyšuje čísla nakazených
Ďalší článokAko sa stravovať superzdravo a aktivovať imunitu na max v boji s virózami?