Pranie mnohí z nás berú ako rutinnú činnosť, pri ktorej sa oblečenie vyčistí, avšak zabúdame na to, že niektoré pracie prostriedky môžu spôsobiť silné alergické reakcie, podráždenú až začervenanú pokožku. A tá vie veľmi potrápiť nielen malé deti, ale aj alergikov. Práve preto boli vyvinuté špeciálne pracie prostriedky, ktoré zabezpečia čistú bielizeň a sú šetrné k citlivej pokožke. 

Pokožka je najväčším orgánom ľudského tela a má svoje prirodzené pH, ktoré je mierne kyslé. Narušenie pH môže viesť ku poškodeniu a podráždeniu a robiť ju tak citlivejšou. Povrchovo aktívne látky v pracích prostriedkoch pôsobia pri nosení aj na kožu a zvyknú spôsobiť jej vysúšanie. Preto malé deti a alergici vyžadujú špeciálnu starostlivosť aj o pokožku, aj o samotné pranie oblečenia. Oblečenie by sa malo prať vo vyhradených druhoch pracích prostriedkov, ktoré vyčistiaoblečenie a odstránia baktérie, plesne a vírusy. 

Práve pre ľudí s citlivou pokožkou a malé deti je tu PersilSensitive, špeciálne vyvinutý a dermatologicky testovaný prací prostriedok, ktorý je vďaka svojmu zloženiu šetrný k pokožke. Obsahujelen prírodné ingrediencie bez farbív a konzervantov a dopĺňa hohypoalergénny parfum s jemnou vôňou Aloe Vera. Účinne odstraňuje škvrny a pritom zanecháva bielizeň dlhodobo sviežu a čistú. Svojou kvalitou a jemnýmzložením sa teší veľkej obľube medzi spotrebiteľmi, čo potvrdzuje aj fakt, že Persil Sensitiveje jednotkou na slovenskom trhu v segmente pracích prostriedkov pre citlivú pokožku*.

Obľúbený PersilSensitive je k dispozícií v trochalternatívach: ako prací prášok, gél a pracie kapsuly. 

Zjednodušte si pranie novými preddávkovanými kapsulami PersilDiscs za odporúčanú cenu 9,59 € za 22 pracích dávok, 16,59 € za 28 pracích dávok a 21,19 € za 38 pracích dávok.

*PersilSensitive je najpredávanejší prací prostriedok pre citlivú pokožku na celom trhu SR, na základe reportovaných dát spoločnosti Nielsen RMS pre kategóriu Detergentov, segment Sensitive, za 12 mesačné obdobie končiace v marci 2021.

*  *  *  *  *

Predchádzajúci článokImunita – náš osobný strážca
Ďalší článokZvodná krása