Že naše telo potrebuje pre svoje správne fungovanie rôzne minerály, je dávno známe. Vedeli ste však, že jednou z týchto nenahraditeľných látok je aj síra?

Keď sa povie síra, väčšina z nás si predstaví ohne pekelné, prípadne možno horúce kúpele bohaté na síru, charakteristické svojím zápachom. Síra je však v našom organizme skutočne nepostrádateľná — po vápniku a fosfore je treťou najčastejšie zastúpeným minerálom v našom tele a bez nej by nám dobre nefungoval metabolizmus, pokožka, väzivá či šľachy. 

Pomocou síry obsiahnutej v našom tele sú totiž naše bunky chránené pred poškodeniami, ktoré vedú k chorobám ako je napríklad rakovina

Samotný názov “síra” pochádza zo sanskrtského výrazu sulvere, čo v preklade znamená nepriateľ medi. Pozitívne účinky síry sú známe oddávna; prvé zmienky o tomto neraste sú staré až 6000 rokov. Využívala sa hojne vo felčiarstve ako prídavok do mastí určených na kožné ochorenia, bielil a dezinfikoval sa ňou textil a pálila sa ako kadidlo v rámci náboženských rituálov. A aj samotný Homér vo svojom epose Odysea hovorí o dezinfekčných účinkoch horiacej síry. O mnoho storočí neskôr začala využívať synteticky vyrobenú síru aj moderná medicína. 

Pomocou síry obsiahnutej v našom tele sú totiž naše bunky chránené pred poškodeniami, ktoré vedú k chorobám ako je napríklad rakovina. Takisto nám pomáha správne tráviť potravu a ochraňuje naše šľachy a väzivá

Síra posiluje zdravie kĺbov a znižuje zápalové procesy. Mnohým užívateľom pomáha aj so stavom pokožky a nechtov a iných tkanív.

Síru obsahuje napríklad aj látka menom metylsufonylmetán, medzi fanúšikmi zdravého životného štýlu známy ako MSM, ktorý býva úspešne užívaný v podobe doplnku stravy pre zdravie kĺbov a zníženie zápalových procesov. Mnohým užívateľom údajne pomáha aj so stavom pokožky a nechtov a iných tkanív. Síra je zároveň v našom organizme kľúčovou pri budovaní imunity. Výskumy dokonca ukazujú, že pôsobí protirakovinovo.  

Pri výbere doplnku stravy MSM sa zamerajte na to, aby bol prípravok skutočne čistý, z kvalitných zdrojov. Ak pre seba či blízkych hľadáte skutočne “multifunkčný” sírny prípravok s vysokou kvalitou, skúste napríklad MSM prášok 100g Kiki health.

Čisté a kvalitné MSM, teda biologicky aktívna organická síra, má skutočne komplexné pozitívne zdravotné účinky. Efektívne podporuje regeneráciu a výživu kĺbov a kĺbových chrupaviek, zmierňuje nepríjemné príznaky alergií, detoxikuje, navyše má aj protiplesňový a antibakteriálny účinok. MSM zároveň zlepšuje prenos glukózy do buniek a skvele urýchľuje regeneráciu tela po extrémnej záťaži. 

Tento doplnok stravy je preto extrémne vhodný pre alergikov, športovcov, ľudí trpiacich reumou či podobnými problémami, diabetikov a ľudí trpiacimi kŕčami či bolesťami svalov. Vďaka podpore trávenia je to skvelý prípravok pre ľudí trpiacich napríklad zápchou či hemoroidmi.

www.zelenyobchodik.sk

Predchádzajúci článokPrečo je dobré jesť orechy
Ďalší článokSlováci rozhodli o Najdôveryhodnejších značkách roka 2021