Príroda sa začína pomaly prebúdzať k životu a hrať všetkými farbami. Stále viac času chceme tráviť vonku alebo aspoň nechať prúdiť čerstvý vzduch našimi domovmi. Ešte než si začneme naplno užívať krásne počasie, je dobré prebudiť k životu aj naše domácnosti a pustiť sa do veľkého jarného upratovania. S tým sa spája napríklad pretriedenie šatníka, umývanie okien alebo dôkladné vyčistenie rôznych zákutí vo všetkých miestnostiach. Upratovanie však nemusí byť náročné, stačí si vytvoriť systém, vziať kvalitné čistiace prostriedky a o chvíľu máte hotovo.

Nikto od vás nechce, aby ste celé jarné upratovanie zvládli za jeden deň. Aj napriek tomu nemusíte tráviť upratovaním príliš veľa času. Stačí, keď si určíte, ako budete postupovať. Začnite napríklad len jednou miestnosťou, ktorú upracete naozaj dôkladne. Uvidíte, že radosť z výsledku vás namotivuje pokračovať v upratovaní.

Pustite do bytu viac svetla

Prvé jarné lúče dokážu odhaliť mnoho vecí. Najviditeľnejšie z nich sú špinavé okná. Po zime býva na skle usadených mnoho nečistôt. Preto je dobré okná najskôr očistiť teplou vodou a nevynechať tiež všetky záhyby, kľučky alebo žalúzie. Následne zvoľte kvalitný čistiaci prostriedok a okná doleštite. Pre skutočne dokonalý výsledok zvoľte Clin All in 1 s príjemnou citrónovou vôňou. Clin dokáže odstrániť zvyšky jemných nečistôt a sklá vďaka jeho zloženiu s bio-alkoholom zostanú bez šmúh. Vďaka tomu si užijete viac slnečných lúčov aj doma.

Na rade je spálňa

Vyprať posteľnú bielizeň, obliečky na vankúše a periny je samozrejmosť. Po zime to chce ale poriadny reštart, a tak, pokiaľ je to možné, dajte vyprať aj deky, vankúše alebo ochranné vrstvy matraca. Najlepším pomocníkom môže byť nový Persil EXPERT. Nový rad má vylepšené zloženie o extra benefity, ktoré sa postarajú o čistotu bielizne do hĺbky vlákien, ale aj o účinné odstránenie usadených nečistôt vo vnútri mechanizmu práčky. Variant Sensitive je vhodný aj pre citlivú pokožku a výborne sa tak hodí na pranie detských lôžkovín.

Rovnako dôkladne postupujte pri upratovaní šatníkovej skrine. Oblečenie pretrieďte, zimné kúsky môžete po vyčistení skladovať vo vákuových vreciach, aby vám zbytočne nezaberali miesto. Pokiaľ ste vytriedili oblečenie, ktoré už nebudete nosiť alebo vám už nerobí radosť, rozhodne ho nevyhadzujte. Skúste ho poslať ďalej, určite urobí radosť niekomu inému.

Zostávajúcemu oblečeniu doprajte kvalitnú starostlivosť s vylepšeným radom prémiových pracích prostriedkov Perwoll. Nová technológia Triple Renew vyhladzuje vlákna, oživuje farby a dodá vášmu oblečeniu sviežu vôňu. Vybrať si môžete z variantov pre čiernu i farebnú bielizeň.

Pre extra mäkkosť, jemnosť a neodolateľnú vôňu posteľnej bielizne môžete pridať do prania aviváže Silan. Vďaka novému koncentrovanejšiemu zloženiu stačí menšie množstvo prostriedku, ktorý zaistí dlhotrvajúcu sviežosť. Vybrať si môžete z variantov Fresh Sky, Magic Magnolia a Fresh Ocean.

Čistota pol zdravia

Na upratovacom zozname by rozhodne nemali chýbať kúpeľňa a toaleta. Sú to miesta, kde sa v našich domácnostiach hromadí najviac nečistôt. Je preto dobré dôkladne vyčistiť sanitárnu keramiku, vane a sprchové kúty. Bref účinne odstraňuje zvyšky vodného kameňa a po krátkom pôsobení zanechá v celej kúpeľni hygienický lesk.

A pre vašu toaletu je tu Bref Spa Moments. WC bloky s unikátnym zložením so starostlivo vybranými esenciálnymi olejmi premenia vašu toaletu na domáce wellness a udržia ju dokonale sviežu a čistú. Môžete si na jarné upratovanie vybrať z troch variantov: ľahká a svieža Harmony, kvetinová a energizujúca Vitality, moderná a čistá Serenity. Ktorú si vyberiete?

Nezabúdajte na kuchynské spotrebiče

Počas jarného upratovania nezabúdajte ani na pravidelnú údržbu našich najväčších pomocníkov – kuchynských spotrebičov. Pokiaľ je to možné, skúste spotrebiče odtiahnuť, zbaviť ich nečistôt a upratať priestor pod nimi. Spotrebiče sú často vyrobené z chúlostivých materiálov, preto pri starostlivosti o ne zvoľte vhodné prostriedky a jemné utierky. Umývačka je spotrebič, ktorý ide na plné obrátky. Veľký vplyv na jej výdrž má kvalita vody, ale aj voľba čistiacich prostriedkov. Účinná kombinácia prášku a gélu s extra posilňovačom v nových kapsuliach Somat Excellence 5v1 sa skvele postará o čistotu mechanizmu umývačky, ale hlavne odstráni usadenú mastnotu a pripálené zvyšky jedla zaschnuté až 72 hodín. S novými tabletami Somat budete mať radosť zo žiarivo čistého riadu po každom umývaní.

Predchádzajúci článokVaše 2 % pomôžu deťom v nemocniciach a ich rodinám byť spolu
Ďalší článokŽeny – feministky. Líši sa ich milostný život od ostatných žien?