Zima už udiera plnou silou a je čas to využiť. Vyberte si ten správny región, v ktorom nebude núdza o sneh, kvalitné zjazdovky, ale aj atrakcie pre teplokrvných návštevníkov milujúcich wellness, vianočné trhy alebo nenáročnú poznávaciu turistiku a kvalitné jedlá.

REGIÓN STREDNÉ SLOVENSKO

Zimu v regióne Stredné Slovensko musíte jednoducho zažiť. Vďaka čarovnej prírode a výhodnej polohe s kopcovitým charakterom je obľúbenou lokalitou. Veľké i menej rušné lyžiarske strediská, viac ako 250 km bežkárskych tratí, skialpinistické lokality, jazerá na otužovanie či špičkové wellness centrá? Toto všetko na vás čaká v regióne Stredné Slovensko.

Bežkovanie ako formu oddychu a rekreácie vyhľadáva čoraz viac ľudí. Milovníci tohto športu svoju stopu môžu zanechať na pravidelne upravovaných bežkárskych tratiach v lokalitách Šachtičky, Králiky, Kordíky, v bežeckom areály Skalka, či priamo v centre mesta Banská Bystrica na plážovom kúpalisku.

Do popredia sa stále viac dostáva aj skialpové lyžovanie. Obľúbeným vrchom na zdolanie je Krížna, ktorá za odmenu ponúka dych berúce výhľady na hrebeň Nízkych Tatier. Prvé kroky na skialpových lyžiach vám odporúčame našlapať v menej náročnom teréne na Donovaloch alebo v horskom stredisku Šachtičky.

Ak preferujete adrenalín na zjazdovkách, ten si plnými dúškami vychutnáte v známych strediskách PARK SNOW Donovaly, Skalka arena pri Kremnici, na Šachtičkách či v rodinných strediskách SKI Králiky, Selce – Čachovo a Podkonice – Pleše. Do lyžiarskych stredísk a na bežkárske trate vás zvezieme ekologicky s našimi SKIBUSMI.

Zaujímavým tipom pre otužilcov je jazero pri horskom stredisku Šachtičky. Po mrazivom zážitku sa môžete ohriať v súkromnej saune s nádherným výhľadom. Otužilcov tiež potešia vodné plochy pri Harmaneckej jaskyni alebo v lokalite Turecká – Salašky.

Po náročných športových výkonoch nezabudnite zrelaxovať v okolitých wellness hoteloch Fuggerov dvor v Selciach, RESIDENCE HOTEL & CLUB DONOVALY****, Šport Hotel na Donovaloch či v kremnickom Skalka RELAX centre.

Nepremeškajte skvelú zimnú dovolenku a zážitky v srdci Slovenska! Viac tipov nájdete na https://centralslovakia.eu/ alebo na FB profile @centralslovakia.

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.


REGIÓN HOREHRONIE

Zažite akčnú zimu na Horehroní. Región Horehronie je tým správnym miestom pre aktívny oddych i relax! Vyberte si z bohatej ponuky zimných aktivít na lyžiarskych zjazdovkách, bežeckých a skialpových tratiach, adrenalínových freeridových zónach, v obľúbenom snow parku, a to všetko v raji Nízkych Tatier.

S výhodným viacdňovým Horehronie skipassom lyžujete v 3 TOP lyžiarskych strediskách – Jasná Nízke Tatry, Ski Tále a Mýto Ski & Bike centrum, na viac ako 60 km zjazdoviek, na ktoré vás s regionálnou zľavovou kartou Horehronie Card bezplatne odvezie Horehronie skibus. A to nie je zďaleka všetko! Viac o karte plnej benefitov na www.card.horehronie.sk

Zaiste najväčším lákadlom bude exteriérové klzisko v ľadovom mestečku na námestí v Brezne s bohatým sprievodným programom, v ktorom nebude núdza o zábavu, hudbu, animačné aktivity, krasokorčuliarov a tradičné remeselné trhy. Naopak vzrušujúcu jazdu po bohatej snehovej prikrývke môžete zažiť aj na FAT e-bikoch s hrotmi, s ktorými pokoríte aj najvyšší cyklobod na Slovensku – majestátnu Kráľovu hoľu.

Čaro horehronskej prírody môžete objavovať aj počas potuliek turistickými chodníkmi. Obľúbené trasy vás zavedú cez vyhľadávané horské chaty či útulne, kde sa môžete občerstviť alebo uchýliť na noc. Viac tipov na akčnú zimu na Horehroní nájdete na www.horehronie.sk.

Aktivita realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.


REGIÓN ŠARIŠ BARDEJOV

Región na severovýchode Slovenska ponúka počas zimy zimné atrakcie aj wellness.

Časť turistických chodníkov a cyklotrás v okolí Bardejova sa v zime mení na lyžiarske terény pre bežky, ale časť z nich slúži aj na zimné prechádzky, hlavne keď je menej snehu. Menej zdatným bežkárom sú odporúčané 3 trasy v okolí Bardejova a to chodník Ostrá hôrka – Bardejovské Kúpele (4 km), trasu Vila Orlík – Čerešňa Bardejovské Kúpele (7 km) a chodník sklad kúpaliska Bardejovské Kúpele – Kyslíková cesta – jazierko Bardejovské Kúpele (3 km). Pre aktívnych bežkárov sú k dipozícii v areáli kúpeľov 2 bežecké okruhy – chodník Vila Orlík- Čerešňa- Tri studničky – kúpalisko Bardejovské Kúpele (9 km) a Bardejovské Kúpele smer hrad Zborov – Zimná studňa – jazierko (5 km). 

Záujem zjazdových lyžiarov sa sústreďuje na lyžiarske stredisko Makovica, ktoré má jeden z najnižšie položených svahov na Slovensku a ponúka okrem 950 metrovej zjazdovky aj snowpark s deviatimi prekážkami.  www.makovica.sk/lyzovacka/ Ešte lepšie snehové podmienky poskytuje lyžiarske stredisko Medvedie, ktorého prednosťou sú 3 vleky a prírodný sneh. Viac na: www.skimedvedie.sk/index.php.

Priaznivcom zimných športov slúži každoročne aj klzisko Svidník s odkrytou ľadovou plochou a kapacitou 200 ľudí. Navštíviť môžte tak isto aj Zimný štadión Bardejov. Zastrešený športový areál je možné využiť na zimné športy, hokej a korčuľovanie s kapacitou miest na sedenie 1911. Slúži hlavne pre hokejový klub a širokú verejnosť ako aj komerčné účely.

Na regeneráciu organizmu slúžia wellness zariadenia. Medzi vyhľadávané patrí napríklad Wellness Spa Hotel Ozón. Tento komplex slúži na regeneráciu tela a duše a ponúka wellness služby nielen pre kúpeľnú klientelu, ale aj pre návštevníkov a hosťov  z celého regiónu a zahraničia. Zabudnúť netreba na Bardejovské kúpele, a. s., ktoré patria medzi špičku slovenského kúpeľníctva s dlhoročnou tradíciou. Známy je tak isto Hotel Alexander ****. V jeho Wellnesse nájdete whirlpool, fínsku a parnú saunu, ochladzovací bazén, prívalovú sprchu, tropickú a masážna sprcha, tepidárium, fitness. Taktiež je možné využiť ponuku masáží.

Vyhľadávaným je tak isto Aquaruthenia Svidník. Aquapark a kúpalisko celoročne prevádzkuje tri vnútorné bazény – relaxačný, soľný masážny a krytý bazén s teplou vodou a vodnými atrakciami. Počas celého roka je zároveň v prevádzke wellnessové centrum.

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.


Predchádzajúci článokMáte problémy s cievami? Ponúkame Vám unikátne riešenie!
Ďalší článokČoho sa v podnikoch vypije najviac? Toto je aktuálny trend!