Divadelné štúdio KBB, alebo Kde Bolo, tam Bolo sa formovalo od roku 2018 a verejnosti sa predstavilo svojou prvou premiérou PLAČLIVÔ 13. 6. 2019, na Dňoch mesta Považská Bystrica. Je nezávislým divadlom a funguje z vlastných zdrojov s občasným prispením sponzorov a grantov. Dramaturgické zameranie štúdia je orientované na priblíženie slovenských bájí a povestí, autorského experimentálneho divadla a edukačných bábkových predstavení pre deti a mládež.

Náš repertoár

PLAČLIVÔ

Tragický príbeh rodiny pastiera žijúcej v roháčskych horách, ktorý svojou emotívnosťou ukazuje život našich predkov, úzke spojenie života človeka s prírodou, krásu slovenských tradícií, ktorých odkaz nachádzame aj v dnešnej modernej dobe. Predstavenie stavia do silnej konfrontácie vzťahy medzi partnermi vtedy a dnes. Predstavenie je voľnou adaptáciou na slovenské báje viažuce sa na Roháče. Súčasťou predstavenia je svetelná show. Divadelné predstavenie je zároveň aj vynikajúcou edukačnou pomôckou pre literatúru a pochopenie vzniku slovenských bájí.

SMIEŠKO

Rozprávka pre deti od 4 – 10 rokov, ako roztopašnosť, samoľúbosť a naivita môže spôsobiť veľa problémov v živote detí a ich rodičov. Cieľom tejto bábkovej rozprávky je prebudiť a upevniť v detskom divákovi hodnoty, úctu k rodičom a schopnosť rozlišovať medzi dobrom a zlom. Predstavenie je spracované podľa knihy C. Collodi: Smieško príbehy dreveného pajáca.

VEŠTICA

Multižánrová divadelno – fantazijná svetelná show určená predovšetkým pre dospelého diváka. Veštica, ktorá otvára iné dimenzie ľudských životov pretínajúcich sa v rôznych časových pásmach a osudoch, pri ktorých sa ľudská duša vyvíja a dozrieva, strhne každého diváka do emotívne pôsobivého sveta ilúzie, lásky, nenávisti a vykúpenia.

KÝCHOSMRK – KAMARÁT Z DAŽĎA

Rozprávkový príbeh súrodencov s interaktívnymi vstupmi, medzi ktorých príde vírus Kýchosmrk a Horúčkomilena so svojou bandou a spôsobia ochorenie s ktorým si deti s pomocou otecka detského lekára musia poradiť. Predstavenie je novinkou spisovateľky a divadelníčky Kristíny Gyepešovej, ktorá spracovala aj pútavý scenár k bábkovému divadlu. Zároveň je v ponuke aj možnosť objednať si knižku Kýchosmrk s interaktívnymi vložkami pre deti /omaľovánka. Predstavenie vzniklo v partnerstve s Mestom Považská Bystrica.

KDE SA TÚLAŠ MIKULÁŠ

Multižánrové divadelné predstavenie pre deti k Mikulášu so živým ohňom, svetelnou fikciou (show) a možnosťou rozdať deťom darčeky.

Pozostáva z 3 častí:

1. Interaktívny sprievod čerta a anjela v exteriéri podľa zadania odkiaľ – kam (15 minút)

2. Samostatné divadelné predstavenie vrátane svetelno – ohňovej show (20 minút)

3. Rozdanie darčekov objednávateľa (podľa dohody do 20 minút)

UTEKAJME

UTEKAJME je bábkové divadlo pre najmenších inšpirované rozprávkou bratov Grimmovcov Brémski muzikanti. Poučný príbeh zvieratiek putujúcich cestou za vlastným šťastím, na ktoré dohliada slnko a mesiac.

TO JE VRAŽDA! POVEDALA

Ak chcete oživiť atmosféru počas večere, alebo len tak sa nechať vtiahnuť do riešenia kriminálky, naše interaktívno-improvizačné divadelné predstavenie ponúka nielen tento druh zábavy, ale aj spev a komediálne scénky. „To je vražda!“, povedala, je autorská a jedinečná divadelná show.

Divadelné štúdio KBB o.z.

Nábrežná 1002/16

017 01 Považská Bystrica

Produkcia: Oľga Banincová

Tel.: +421 908 753 112

E-mail: produkcia@divadlokbb.sk

www.divadlokbb.sk

foto: Martin Sladkovský

Predchádzajúci článokPrečo jesť med v jeseni?
Ďalší článokČOKOLÁDA A ČO O NEJ MOŽNO NEVIETE 2