Kto by nechcel byt šťastný, zdravý a úspešný? Dosiahnuť všetko sa zvyčajne podarí len s vynaložením obrovského úsilia. Preto sa odporúča zostaviť si poradie dôležitosti svojich životných cielov a nenechať ich na náhodu, hoci aj niečo neplánované môže niekedy príjemne prekvapiť.

Vaše priority sa v priebehu života menia. V mladom veku túžime po úspechu a vzdelaní, potom po partnerovi, rodine alebo kariére, cudzia nám nie je túžba po bohatstve a spoločenskom postavení no a v poslednej etape života si neželáme nič len zdravie a ľudí s dobrým srdiečkom okolo seba.

Jednu opúšťame, druhú tvoríme

Počet mladých žien, ktoré pred rodinou uprednostňujú túžbu po kariére, rastie, ale našťastie dosť je aj tých, ktorých snom je dobrý a stabilný partner a založenie rodiny. Je to reálne, lebo vek takto uvažujúcich žien sa posúva smerom hore a do vzťahu idú zrelšie a rozvážnejšie. (Ale pozor, nie všetkým mužom rozumné ženy vyhovujú.) Ak nájdu vhodného partnera, nič im potom nebráni, aby si naplnili ďalšiu prioritu – deti. Rodina sa stáva kompletnou. Žena si ju chráni, stará sa o ňu s láskou. Ideálne je, ak partner k takejto žene a matke je pozorný, láskavý, ak jej všetku snahu a usilovnosť dokáže náležite ceniť.

Zmena priorít

Iné ženy neuspokojuje byť „len“ matkou a manželkou, najmä, ak ich partner považuje za súčasť kuchyne a opatrovateľku detí. Má predsa argument: Nechodíš do práce, celý deň si doma, tak sa staraj. A reakcia ženy? Dá mužovi za pravdu. Chcela predsa rodinu, bola to jej priorita. Ale chýba jej uznanie a môže sa stať, že tento deficit si bude chcieť naplniť inde. Začne chodiť medzi priateľov a známych, do spoločnosti alebo sa začne pripravovať na nástup zamestnania. Tam ju určite ocenia, lebo pozná svoje hodnoty a schopnosti. Určí si teda novú prioritu – kariéru vo svojej profesii. Manžel to môže aj nemusí prijať, preto v záujme stabilného manželstva a dobrých vzťahov v rodine treba, aby obaja partneri zvážili všetky za aj proti a spoločne dohodli ďalšie kroky.

Zdravie – až keď začne niečo bolieť

Rodina, deti, práce – denný kolotoč. A hoci všade sa hovorí na tému zdravie a životný štýl, vašou prioritou sa stane, až keď prídu prvé bolesti. Chrbtica, nohy, žalúdok, zle trávenie… zdravie sme zanedbávali, lebo sme sa venovali najprv rodine, potom kariére… Preto je správne určiť si nie jednu, ale viac priorít a poradie ich dôležitosti. Zdravie by malo byť na jednom z prvých miest. A nezabúdať ani na tie, ktoré upevnia rodinu.

Predchádzajúci článokZahrejte sa netradične na Vianoce s ľadovými kávami!
Ďalší článokSúťaž o Môj diár Tchibo 2024

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu