Politik má slúžiť občanovi tak, že sa ho v núdzi a krivde zastane!

Ing. Rudolf Huliak je presvedčený, že sme povinní našim deťom niečo po sebe zanechať. Vraj ak to neurobí jeho generácia, potom sa už len ťažko bude zachraňovať spustošený stav na našom krásnom Slovensku. Rozhodol sa preto konať a chce priložiť ruku k dielu. 26 rokov je činný v poľovníckych, lesníckych zväzoch a združeniach, má skúsenosti, referencie aj víziu. Do politiky chce prinavrátiť srdce a zdravý sedliacky rozum. Pri rozhovore začal so slovami: „Viete, každý niečo robí, ale akosi stále uniká ten záujem o občana, to čo potrebuje slovenský človiečik. Financie akosi vždy prejdú pomimo neho a je vždy na konci záujmu.“ Októbrové voľby na šéfa banskobystrickej župy sú pre neho mimoriadne dôležité. Veď posúďte sami.

Prečo ste sa dali na takúto náročnú cestu a chcete vystúpiť z komfortnej zóny pohodového života?

Kvôli mojim, našim deťom. Ak im chceme niečo zanechať, sme priam povinní konať! Ja sa nechcem boriť s pocitom, že som mohol prispieť k zmene, no nič som preto neurobil. A keď sa dostaví pocit z dobre vykonanej práce, tak viem, že som urobil všetko, čo je v mojich silách.

Čo by malo medzi obyvateľmi Banskobystrického kraja rezonovať natoľko, že by ich to viedlo k tomu, aby vám odovzdali svoj hlas?

Je nutné zmierniť obavy ľudí, ktorí dennodenne bojujú kvôli následkom hospodárskej a energetickej krízy a tŕpnu kvôli zdražovaniu.  Pomôcť im. Župan na to moc aj prostriedky má. Minimálne z moci svojho mandátu vie vyvíjať tlak na politikov na čele štátu. Čo viem sľúbiť je, že nebudem chybnými manažérskymi rozhodnutiami pripravovať občanov o peniaze, tak ako sme toho boli svedkami v súčasnom volebnom období. Takto pripravili Lunterovci občanov o nemalé finančné prostriedky. Narážam na prehratý súdny spor so SAD. Rozhodne budem bojovať za zachovanie funkčnej zvolenskej nemocnice a detskej pohotovosti v Rooseveltovej nemocnici. A chcem do škôl prinavrátiť dôraz na rodinu, tradičné remeslá a podporiť predaj z dvora, podporiť malých výrobcov a pestovateľov.

Ako chcete, aby vás vnímali potencionálni voliči?

Chcem priority dobrého hospodára pre kraj. Pre mňa je základom ľudský prístup a absolútna transparentnosť pri práci s verejnými zdrojmi. Toto chcem nielen sľúbiť, ale aj dodržať!

Ale zázraky nevie robiť nikto, zrejme ani vy. Ako chcete prispieť k lepšiemu životu ľudí v kraji?

Mandát zverený človeku v samospráve by ho mal v prvom rade predurčovať na to, aby slúžil ľuďom, ich potrebám a požiadavkám. Župan, primátor, či starosta musí vedieť zaobchádzať s ľuďmi s citom a ľudsky. Z politiky sa zmysel pre službu ľuďom vytratil. Do politiky idú ľudia s úplne inými motívmi ako s tými, ktoré by tam mali byť. Chcieť niečo pre ľudí urobiť, chcieť slúžiť, chcieť niečo zmeniť. Mať občana v centre záujmu. Ja už 26 rokov slúžim ľuďom, poznajú môj charakter, moju prácu, majú so mnou skúsenosti. Ja som sa tu nevynoril len včera ako niektorí kandidáti do rôznych funkcií.   

Výrazne prezentujete tému premnoženia a nebezpečenstva medveďov a kritizujete ministra životného prostredia, že nekoná. Ak by ste boli ministrom vy, čo urobíte v tejto veci?

Okamžite požiadam o otvorenie Natury 2000, požiadam prekvalifikovať medveďa zo štvrtého stupňa na piaty a povolil by som poľovnícke obhospodarovanie medveďa. Na Slovensku treba zásadným spôsobom urobiť zásah do medvedej populácie. Ochrana prírody a jej obhospodarovanie sa musí stať súčasťou života na slovenskom vidieku. Budem robiť všetko pre to, aby z medveďa a vlka nebola biologická zbraň slovenského vidieka. Minister Budaj riadi všetko zle. Pracuje sa s chybnými dátami a aj na základe týchto sa robia nekompetentné a nezmyselné rozhodnutia. Vládne tu tretí sektor a nie zdravý rozum so stáročnou skúsenosťou. 

Prečo ostatní kandidáti oproti vám výrazne v prieskume klesli, aj súčasný predseda kraja, veď aj toho si už raz ľudia zvolili.

Som presvedčený, že spoločnosť sa dostala do uvedomelého stavu, že dôležitejšie ako čokoľvek iné, sú hodnoty rodiny, dobrého spolunažívania, vzájomných vzťahov a spoločnej pohody. Roky žijeme len v nálade peňazí, mamonu a honby za majetkom. Zlými rozhodnutiami politikov sme sa dostali do obrovských problémov. Ľudia toho už majú dosť. Možno cítia, že ja chcem kraj viesť v duchu dobrých medziľudských vzťahov, s dôrazom na človeka a rodinu. Môže to vyznieť ako klišé, ale ja chcem robiť veci so srdcom a pre ľudí. Politik nech slúži občanovi tak, že sa ho v núdzi a v krivde zastane. Je to práve on, ktorý musí bojovať za práva a lepšie životy obyvateľov, ktorým slúži. 

-EV-

Predchádzajúci článokŽivotné premeny
Ďalší článokAKO ZVLÁDNUŤ MENOPAUZU?