Svieži vzduch a viac slnečných dní naznačujú, že jar už je naozaj tu. V mnohých domácnostiach tak nastáva ideálny čas pustiť sa do poriadneho upratovania. Na rad sa dostávajú aj miesta, ktorým sa bežne vyhýbame. Skúste teda teraz vziať upratovanie naozaj od podlahy a myslite na svojich domácich pomocníkov. Aj tí si zaslúžia rovnakú starostlivosť ako zvyšok vašej domácnosti.

Zbavte práčku nepríjemného zápachu

Veľa ľudí je presvedčených o tom, že práčku nie je potrebné pravidelne čistiť. Pravdou ale je, že sa v práčke po každom praní usadzujú odolné nečistoty, ktoré môžu spôsobovať nepríjemný zápach. Na vine môže byť časté používanie pracích gélov alebo kapsúl či pranie pri nižších teplotách. Záleží aj na veľkosti práčky. Čím je práčka väčšia, tým ľahšie sa v nej tvoria rôzne usadeniny.

Tohto problému vás rýchlo zbaví nový Persil s technológiou Deep Clean. Inovované zloženie tohto pracieho prostriedku sa postará nielen o dokonalú čistotu vašej bielizne, ale taktiež odstráni hlboko usadené nečistoty a nepríjemný zápach. Či už si vyberiete gél, prášok či kapsuly, variant na bielu alebo farebnú bielizeň, vždy sa môžete spoľahnúť na vysokú účinnosť a perfektný výsledok, a to aj pri nízkych teplotách prania. Stačí prať iba na 20 °C. Odborníci navyše odporúčajú niektoré časti práčky čistiť manuálne. Ide napríklad o silikónové tesnenie pri dvierkach bubna. Zabúdať by ste nemali ani na prepláchnutie spodného odtoku práčky, a to niekoľkokrát do roka.

Neodďaľujte ani čistenie kuchynských spotrebičov

Spotrebiče v kuchyni sú jednoznačne naši najväčší pomocníci. Aby stále dobre slúžili, treba aj im venovať dostatok pozornosti. Na ich vyčistenie zvoľte vždy vhodné prostriedky, ktoré ich nepoškodia.

Umývačka riadu patrí medzi najefektívnejších pomocníkov v domácnosti. Aby však fungovala na sto percent a riad bol vždy žiarivo čistý, je mimoriadne dôležité sa o ňu pravidelne a zodpovedne starať. Práve na to slúžia účinné čistiace doplnky, ktoré doprajú umývačke riadu neustálu sviežosť a čistotu. Obľúbená značka Somat ponúka hneď niekoľko produktov – na pravidelné čistenie počas umývacieho programu zvoľte Somat čistič umývačky vo forme tabliet. Raz za tri mesiace však doprajte umývačke intenzívnejšiu očistu, ktorú zabezpečí Somat intenzívny čistič umývačky riadu v tekutej forme. Ten sa dostane aj k nečistotám usadeným hlboko vo vnútri vašej umývačky.

Predchádzajúci článokZákazníkom McDonald’s sa podarilo vyzbierať 75 396-tisíc na pomoc detským pacientom v slovenských nemocniciach
Ďalší článokNAJLEPŠÍCH 10 REGIÓNOV NA SLOVENSKU