Bratislava, 11. júl 2023 – Zákazníci McDonald’s opäť pomáhali. Vďaka každoročnej obľúbenej charitatívnej zbierke s názvom Ručičky sa im podarilo vyzbierať až 75 396-tisíc eur, ktoré poputujú do neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities. Tá už takmer 20 rokov pomáha deťom a ich rodinám spríjemňovať pobyt v slovenských nemocniciach počas hospitalizácie. Najnovšie zrekonštruovala priestory Detskej kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny (DKAIM) v Bratislave.

McDonald’s aj tento rok organizoval každoročnú charitatívnu akciu, vďaka ktorej si počas celého júna zákazníci k svojmu obľúbenému jedlu mohli kúpiť aj samolepky v tvare detskej ručičky.  Zakúpené ručičky v hodnote 1 eura si mohli následne ponechať alebo nalepiť v McDonald’s na určené miesto ako symbol pomoci. Kúpou nálepiek v tvare ručičky podporili zákazníci pripravované projekty neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities v celkovej hodnote 75 396-tisíc eur.

V ktorých reštauráciách zbierku zákazníci podporil najviac? Z najvyššej vyzbieranej sumy sa tešili zamestnanci McDonald’s reštaurácie v Banskej Bystrici, odkiaľ si zákazníci odniesli viac ako 7 658 ručičiek. Na druhom mieste sa umiestnila prevádzka McDonald’s Pezinoky a hneď po nej reštaurácia Žilina-Dubeň.

Nesmierne si vážime podporu zákazníkov a zamestnancov, ktorí sa do charitatívnej akcie zapojili. Vďaka ich štedrosti môže nezisková organizácia RMHC aktívne pomáhať hospitalizovaným deťom a ich rodinám v nemocniciach. V pláne sú viaceré významné projekty,“ uviedla Lucia Poláčeková, PR manažérka spoločnosti McDonald’s na Slovensku a v Českej republike. Detská klinika anestéziológie a intenzívnej medicíny (DKAIM) v Bratislave sa od 10. júla pýši novo zrekonštruovanými priestormi. Na najbližšie obdobie je napríklad naplánovaná modernizácia čakární na Klinike pediatrie v Trenčíne.

Slávnostné dovzdávanie zrekonštruovaných priestorov Detskej klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny (DKAIM) v Bratislave

Vďaka finančnej podpore a Ing. Arch Martiny Müllerovej, autorky architektonického návrhu, sa podarilo pôvodné nevyhovujúce, neosobné a chladné priestory Detskej kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny (DKAIM) v Bratislave zrenovovať a premeniť na nový, moderný a útulne vybavený priestor s kuchynkou. Slúžiť bude lekárom aj rodičom malých pacientov s potrebou intenzívnej zdravotnej starostlivosti. Finálna cena rekonštrukcie sa vyšplhala na sumu 29 801 €  bez architektonického návrhu. ,,Sme veľmi radi, že lekári a personál kliniky majú k dispozícii tento moderne zariadený a útulný priestor, v ktorom môžu pracovať a informovať rodičov o zdravotnom stave svojich detí. Sme presvedčení, že aj pekné priestory vyhradené na krátkodobé rozhovory s rodičmi, prispejú k budovaniu dôvery medzi rodičmi a personálom, ktorý sa o dieťa stará,“ povedal MUDr. Peter Bartoň, riaditeľ NÚDCH.

Za takmer 20 rokov svojej existencie pomohla nezisková organizácia RMHC zrekonštruovať detské oddelenia už v 11 nemocniciach na Slovensku, pričom výška pomoci sa vyšplhala na viac ako 910-tisíc eur. „Týmto projektom sme zároveň nadviazali na našu dlhodobú pomoc NÚDCH, kde sme v minulosti zrekonštruovali sedem priestorov spoločných jedální a herní na viacerých detských oddeleniach, rekonštrukciu nemocničných izieb a nákup prístrojov za viac ako 337.929 eur,“ dodáva Hana Erat, riaditeľka neziskovej organizácie RMHC. Slávnostné odovzdávanie nových priestorov nemocnici NÚDCH sa uskutočnilo v pondelok 10. júna o 11:00 v priestoroch nemocnice.

Celoročná podpora RMHC

Zákazníci McDonald’s majú možnosť podporiť organizáciu RMHC aj mimo tejto kampane. Príjmy neziskovej organizácie tvoria najmä príspevky do kasičiek v reštauráciách McDonald’s či predaj symbolických ručičiek, ktoré sa dajú zakúpiť nielen na prevádzkach McDonald’s, ale aj pri objednávke cez partnerské donáškové služby. Polovica z tržieb z predaja hranolčekov počas McHappy Day, príjem z 2 %, ale aj príspevky priamo od spoločnosti McDonald’s a od rôznych darcov taktiež putujú na podporu pripravovaných projektov. Päť centov z každého predaného menu Happy Meal venujú franšízoví partneri. Vďaka konceptu reštaurácií novej generácie môžu zákazníci prispievať na aktivity neziskovej organizácie RMHC aj prostredníctvom zaokrúhľovania pri platbe na digitálnych kioskoch.

Predchádzajúci článokSUMČEK OMEGA – ideálna voľba letných dní
Ďalší článokPomocníci v našich domácnostiach si zaslúžia našu starostlivosť