Zimná sezóna sa vrcholí. Snehové podmienky sú v strediskách zimných športov zatiaľ vynikajúce. Využite to! Okrem športových aktivít tam nájdete aj veľa zábavy a zaujímavosti, ktoré sa oplatí vidieť.

REGIÓN HOREHRONIE

V tomto regióne zdokonalili služby pre milovníkov lyžovania. Vďaka Horehronie Card CESTUJEŠ skibusmi zadarmo, ekologicky a ekonomicky priamo z ubytovacieho zariadenia na lyžiarske svahy a bežkárske trate. Navyše LYŽUJEŠ v 4 lyžiarskych strediskách s 15 % zľavou na celodenný skipas. Preto klikaj na www.card.horehronie.sk.

Všetky lyžiarske strediská disponujú navyše výborne upravenými zjazdovkami rôznych obtiažností, vhodnými pre začiatočníkov, ako aj pre pokročilých lyžiarov. Okrem nich ti ponúkame 80 km bežeckých tratí s dychberúcimi výhľadmi na panorámu Nízkych Tatier, ako aj skialpové trate a adrenalínové freeridové zóny, ktoré ti zaručia ten správny pôžitok na tele i na duši. Nájdeš ich na www.turistika.horehronie.sk.

Horehronie sa  stáva tiež rajom peších turistov túžiacich po dobrodružstve. Obľúbené trasy ťa zavedú cez  vyhľadávané horské chaty či útulne. Naopak vzrušujúcu jazdu na e-bikoch môžeš zažiť po snehovej prikrývke len vďaka FAT bikom zo Šumiaca, ktoré ti napomôžu v objavovaní nádherného kraja.

Po celodennej zimnej aktivite nezabudni navštíviť TIC Horehronie v obci Bystrá, kde vo vybrané termíny bude prebiehať degustácia regionálnych Saber destilátov nezameniteľnej chute. Takto môžeš región Horehronie nie len zažiť, ale i ochutnať! Región Horehronie, raj v Nízkych Tatrách, je tým dokonalým miestom pre aktívny oddych i relax, a preto neváhaj a objav ho spolu s nami! Viac na www.horehronie.sk. Aktivita realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.


REGIÓN TATRY SPIŠ PIENINY

Vlajkovou loďou zimnej sezóny v Regióne Tatry Spiš Pieniny je lyžiarske stredisko Bachledka Ski & Sun, ako aj Resort Levočská dolina.

V súčasnosti je v lyžiarskom stredisku Bachledka Ski & Sun v prevádzke 5 zo 7 zjazdoviek o celkovej dĺžke takmer 6 kilometrov. Obtiažnosť svahov je rôzneho stupňa – od modrej až po čiernu v troch prepojených dolinách. Bachledka je navyše členom združenia TATRY SUPER SKI, ktoré združuje 18 stredísk na Slovensku a v Poľsku. Umožňuje lyžovačku na jeden skipas až na 95 zjazdovkách a 86 lanovkách a vlekoch.

Samozrejmosťou je denná údržba zjazdoviek, večerné lyžovanie, požičovňa a servis lyží, bezplatné parkovisko pri zakúpení jedno a viacdňových skipasov, skibus aj licencovaní inštruktori. Lyžiarov, ale aj nelyžiarov poteší až 2,5km dlhá sánkarská trať na prírodnom snehu a 20km bežkárskych tratí.

Jedinečné výhľady na panorámu zasnežených Belianskych Tatier je možné zažiť na Chodníku korunami stromov, ktorého súčasťou je aj 32 metrov vysoká vyhliadková veža so suchým toboganom a adrenalínovou sieťou na vrchole. Priamo v stredisku, ale aj v jeho okolí sú rôzne možnosti ubytovaní. Odporúčiť môžme napríklad Apartmán Panorama, Apartmán Bachledka alebo Penzión Ski Jezersko s novým wellnesom.

Lyžiarske stredisko Resortu Levočská Dolina je vhodné pre náročných aj menej zdatných lyžiarov. Tvoria ho4 zjazdovky (detská 270 m, pretekárska 850 m, rodinná 1050 m a traverz 1130 m), ktoré sú pravidelne upravované a zasnežované technickým snehom. Počas zimnej sezóny sú v prevádzke 4 lyžiarske vleky. Nechýbajú samozrejme parkoviská, lyžiarska škola a škôlka, servis či požičovňa lyží. www.tatryspispieniny.sk


REGIÓN GRON

Turistické trasy, ktoré pozná len málokto. História ukrytá vo zvyškoch múrov na hradoch Pohronskej hradnej cesty. A niekoľko unikátov. To všetko nájdete na strednom Pohroní – v Regióne GRON. Oblasť stredného toku Hrona, to sú mestá Žarnovica, Nová Baňa a Žiar nad Hronom a okolité obce. Na prvý pohľad priemyselný región ukrýva skutočné turistické poklady.

Pohoria Vtáčnik, Pohronský Inovec či Štiavnické vrchy ponúkajú možnosti pre zdatných i začínajúcich turistov. Túra na Veľký Inovec od strediska Drozdovo patrí k menej náročným. Dlhšou vychádzkou je zas vrch Hulín. Výzvou môže byť vrch Vtáčnik s nadm. výškou vyše 1300 m n. m. Všetky kopce na strednom Pohroní však bez väčších problémov zdoláte aj v zime, samozrejme s ohľadom na svoju kondíciu. Viac túr spoznáte aj vďaka našej turistickej výzve.

Medzi ľahko dostupné lokality patria zastávky Pohronskej hradnej cesty – turistickej trasy spájajúcej miesta, ktoré v minulosti strážili cestu popri rieke Hron. Sú nimi napríklad hrady Revište či Šášov, no aj zaniknuté hradné lokality – Breznica, Rudno a Teplica

Región GRON ponúka aj unikáty, aké inde na Slovensku nenájdete. Jedným z nich je nenápadný kopec Bimbíz nad obcou Repište. Okrem nádherného výhľadu na Žiarsku kotlinu tu stojí aj dvojkríž nevšedne venovaný slovenským hokejistom – zlatému tímu z MS IIHF z roku 2002.

Pre viac info sledujte náš Facebook. Marketingová aktivita je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.


REGIÓN DUDINCE

V čase, kedy je prevádzka verejných kúpalísk, aquaparkov pozastavená a wellness hotely sú zväčša pozatvárané, ostali pre klientov otvorené len kúpeľné domy, ktoré poskytujú komplexnú kúpeľnú starostlivosť. Nájdete ich aj v známom kúpeľnom mestečku Dudince. Svoje služby vám tu naďalej radi poskytnú kúpeľné domy Rubín, Smaragd, Minerál  a Kúpele Diamant Dudince, š.p.

Kúpeľné domy môžete navštíviť po odporúčaní vášho ošetrujúceho lekára spoločne so schválením vašej liečby zdravotnou poisťovňou alebo aj ako samoplatca. V čase, kedy je možností na kúpanie v geotermálnej vode menej, je pobyt v kúpeľoch vítaným spôsobom, ako si revitalizovať telo a zlepšiť zdravie.  Služby a procedúry v týchto zariadeniach fungujú stále v štandardnom režime. V mesiacoch január  a február ešte stále máte možnosť objednať si pobyt za skvelé zvýhodnené ceny. Preto neváhajte a objednajte si ubytovanie skôr, než bude neskoro. Uprednostnite zároveň dlhodobejší pobyt. Získate väčšiu šancu na rezerváciu ubytovania. A to najdôležitejšie – bezpečnosť! S určitosťou môžeme povedať, že sa nemáte čoho obávať.

Pre Kúpele Dudince je bezpečnosť klientov na prvom mieste, a preto noví klienti môžu prichádzať na pobyt len s negatívnym testom na Covid-19.  Okrem toho sa vo všetkých kúpeľných domoch prísne dodržujú všetky opatrenia proti šíreniu ochorenia Covid-19 a zabezpečujú si aj vlastné testovanie zamestnancov a klientov v prípade podozrenia na ochorenie. Pravdepodobnosť, že by ste sa mohli infikovať ochorením Covid-19 je preto v najväčšej možnej miere minimalizovaná. Z pochopiteľných dôvodov je ale obmedzená organizácia kultúrnych podujatí, tanečných zábav ako aj hudby na počúvanie.

V Dudinciach na vás  okrem kúpeľnej starostlivosti čaká čarokrásna zima. Svoje zdravie si budete môcť posilniť prechádzkami v udržiavanom lesoparku Búroš.


REGIÓN ŠARIŠ

Región  Šariš ponúka bohaté možnosti zimných športov.

Pre milovníkov skialpinizmu je ako stvorené stredisko SKI Lysá kvôli rôznorodosti výšľapových trás aj možnostiam zjazdu. Vyhľadávaným miestom lyžovania v regióne je Ski Drienica. Nachádza sa v obci Drienica v okrese Sabinov a svojim návštevníkom ponúka lyžiarske trate rôznych náročností. Stredisko je ideálnou voľbou pre rodiny s deťmi. Pre deti sú tu v ponuke široké zjazdovky a bezpečné vleky. Na zjazdovkách Ski Drienica sa však nestratia ani začiatočníci či skúsenejší lyžiari. Celková dĺžka zjazdových tratí je 2450 m. Počas zimy sú technicky zasnežované a vo večerných hodinách poskytujú umelé osvetlenie. Ďalším vyhľadávaným strediskom je SKI LYSÁ. Z vrcholu Lysá (1 068 m n. m.) je nádherný výhľad na hlavný hrebeň, Veľkú Javorinu, Minčol a pri dobrej viditeľnosti aj Tatry. Stredisko ponúka štyri upravované zjazdovky, dokopy vyše 6 km dlhé, ktoré sú určené pre pokročilých lyžiarov aj začiatočníkov. Počas zimnej sezóny poskytuje garanciu snehu nový zasnežovací systém.

Zabudnúť tu nesmieme ani na Ski Buče. Stredisko disponuje technickým zasnežovaním, ale počas zimy nemá núdzu ani o prírodný sneh. V areáli lyžiarskeho strediska sa nachádza 5 vlekov. Zjazdové trate sú všetkých náročností a ich celková dĺžka dosahuje 4 km. Pre skúsenejších lyžiarov je k dispozícii lyžiarsky vlek VL 1000 s dvoma stredne ťažkými zjazdovkami. Pre zdatných lyžiarov je vhodná IAMESACKA 620 metrov zjazdovka ako aj zjazdovka Lačnovská pre snowboardistov.

Pre vyznávačov bielej bežeckej stopy budú otvorené obľúbené bežecké trate v blízkosti areálu – Biatlonová v dĺžke 3 km, Malý Lipovecký okruh v dĺžke 5 km, hrebeňová Bachureňská stopa 8 km a okruh Okolo Mindžovej v dĺžke 7 km. V stredisku je horská chata Bukvica so stravovacím zariadením. K dispozícii je lyžiarska škola, detský lanový vlek. www.regionsaris.sk

Zdroj, úvodná fotografia: Región Stredné Slovensko

Predchádzajúci článokKAM SA VYBRAŤ LYŽOVAŤ TÚTO ZIMU?
Ďalší článokNaše nohy si zaslúžia starostlivosť