Náš obľúbený nápoj, bez ktorého si mnohí nedokážeme predstaviť začiatok dňa, na nás prezradí, akú máme povahu. Akú kávu uprednostňujete vy?

Cappuccino

Symbolizuje pevne ukotvenú osobnosť, ktorú len tak ľahko nevykoľaja a neovplyvnia nové trendy. Či už ide o módu alebo svetové dianie, milovníčky cappuccina si budú stáť za svojim názorom. A ak ich chcete presvedčiť, musíte použiť argumenty na úrovni. Inak neuspejete.

Caffe latte

Ženy, ktoré pijú caffe latte nepotrebujú silného, energického človeka, ktorý by ich nakopol počas dňa. Skôr túžia po jemnosti. Čím viac mlieka používajú, tým viac sú emocionálnejšie a citové. Užívajú si maličkostí v živote a nepoznajú slovo stres. Sú milé, usmiate a prítulné ako mačičky.

Espresso

Je to silná káva pre silné osobnosti.  Malú čiernu kávu bez mlieka uvidíte na stole pred ľuďmi, ktorí sú nekompromisní, majú rady rýchle rozhodnutia a pevne si stoja za svojimi názormi. Na dlhé popíjanie v kaviarni nemajú čas a častokrát ani chuť.

kava

Zalievaná káva

Zalievanú kávu uprednostňujú ľudia, ktorí milujú tradície a najlepšie sa cítia v kruhu svojej rodiny. Sú priateľskí, nekonfliktní a málokedy zamieňajú svoje staré obľúbené oblečenie za nové trendy v móde. Majú veľa kamarátov, ktorí ich radi navštevujú, lebo dokážu vytvoriť priateľskú atmosféru.

Ľadová káva

Ľadovú kávu a rôzne iné sezónne ponuky kávy pijú ženy, ktoré idú s dobou. Majú naštudované trendy a objavovanie sveta je ich hlavnou zábavou. Sú otvorené zmenám a neboja sa riskovať. Dôležité je pre nich najmä sa zabávať, o to im ide asi najviac.

Ideál – pražená v kaviarni

Každá z týchto druhov káv si nájde charakter človeka, ktorý sa do nej zamiluje. Pôžitok z kávy sa však určite zvýši, ak je káva kvalitná. Espresso nájdeme takmer v každej kaviarni, ale nie všade ho robia rovnako chutné. Ideálne kaviarne sú tie, v ktorých sa káva nielen podáva, ale aj praží, ako je to napr. vo Fabbrica Coffee v Košiciach. Káva tam nestojí ladom kdesi v skladoch. Praží sa každý deň, preto je čerstvá a voňavá. Je to podobné, ako s čersvým pečivom. Čerstvý upečený chlieb je ďaleko lahodnejší ako ten z predajne. Vo Fabbrica Coffee sú vyberané najkvalitnejšie odrody od certifikovaných a overených producentov. Dovážajú sa zo známej talianskej kávovej burzy, ktorá obchoduje s kávou priamo z plantáží od producentov z celého sveta. Pre zabezpečenie maximálnej kvality kávy je produkt sledovaný celú cestu. Následne sa káva praží priamo vo Fabbrica Coffee, kde sa aj spracováva a podáva.

Medzi top značky patrí kvalitná zrnková káva Brasil Cerrado. Veľmi vyhľadávaná je exkluzívna na hrubo mletá zelená káva na chudnutie Green Coffee. Je to nepražená káva vhodná aj na detoxikáciu organizmu.

Predchádzajúci článokČOKOLÁDA A ČO O NEJ MOŽNO NEVIETE..
Ďalší článokČaj a zdravie