“Investujte do posilnenia svojej imunity!, “Užívajte vitamín D a chráňte svoju rodinu.”Takýchto rád dostávame v poslednej dobe od lekárov, imunológov a mnohých ďalších odborníkov veľmi veľa. A majú pravdu. V súčasnej situácii je dobrá imunita absolútne kľúčová . Je ale dobré vedieť, za akých podmienok tieto výživové doplnky fungujú a kedy dokáže náš organizmus cenné látky získané z prírody čo najlepšie využiť.

Aké množstvo postačuje? 

U predajcu výživového doplnku si nezabudnite overiť, koľko účinnej látky v skutočnosti produkt obsahuje.Príklad: podľa najnovších štúdií by sme mali v našich zemepisných šírkach užívať 5000 – 10000 UI vitamínu D denne. Ak tobolka, ktorú denne užívate, obsahuje povedzme 1000 UI, veľa služby vám nepreukáže. 

Kombinácia účinných látok

Synergia znamená, že existujú látky, ktoré keď užívame spoločne, jedna druhej zvyšuje zdravotný účinok.

Príklad: veľa sa popísalo o tom, ako kurkuma podporuje imunitný systém. Ak ju ale skombinujete s extraktom z čierneho korenia, podporíte túto jej funkciu až 200 násobne.

3.Vstrebateľnosť látky

Látky do tela sa nám vstrebávajú na základe svojich vlastných pravidiel. 

Príklad: Ak výživový doplnok s obsahom kolagénu neobsahuje zároveň vitamín C, kolagén sa nemôže v tele vstrebať. Taktiež množstvo vitamínov sa viaže na tuky, nie všetci výrobcovia to však vo svojich produktoch majú vyriešené.

Slovenskí a českí vedci sa spojili a vyrobili unikátny produkt. Príroda v sebe ukrýva neuveriteľnú silu. Dostať všetky jej cenné zdroje antioxidantov do nášho organizmu však nie je jednoduché. Preto tím vedcov na čele zo zakladateľmi značky AVE NATURA, Tomášom Bednárom a Milanom Šustekom, vyvinul špeciálny spôsob extrahovania. Patentovaná technológia AVE ACTIVE ®  zabezpečuje najvyššiu možnú vstrebateľnosť. Prostredníctvom tejto technológia vznikol unikátny výživový doplnok- Elixír. Základné látky v Elixíre sú čierna rasca, kurkuma, hroznové jadrá, ceylonská škorica, kôra borovice lesnej, mäta pieporná, ľanové semená a klinček. Pár kvapiek Elixíru ráno vo vašom obľúbenom nápoji vám skutočne nakopne vašu imunitu a dlhodobo dokáže ochrániť vaše zdravie.

Viac informácií nájdete na www.avenatura.sk

Predchádzajúci článokGaštany chutia i liečia
Ďalší článokCestovný ruch nezvyšuje čísla nakazených