Ľudská pleť je v zime vystavovaná pôsobeniu chladu, čo ju robí tuhšou a nepriepustnou. Následkom toho sa spomaľujú funkcie pokožky. Mazové žľazy vylučujú menej tuku a látková výmena stagnuje. Zmeny teplôt pri prechode z chladu do teplého prostredia pôsobia na pokožku rovnako zle. Ako si zachovať pleť sviežu a hladkú aj v zime?  

Prelúskajte internet. V súčasnosti už ponúka trh dostatok rôznych prípravkov, ktoré účinnými látkami chránia pleť pred neduhmi zimy. Napríklad oleje zvláčňujú suchú a hrubú pokožku, na ktorej vytvárajú ochranný film. Kozmetické prípravky s olejom udržujú v koži vlhkosť, no zároveň nebránia pórom dýchať. Sú vhodné aj na ošetrovanie popraskanej kože a aj na niektoré druhy ekzémov. 

Siahnite po viaczložkových, ktoré obsahujú kvalitné ingrediencie – výťažky z bylín, aminokyseliny a vitamíny

Siahnite pleťových krémoch

Ak vaša pleť potrebuje vzpruhu a regeneráciu, dobrým tipom sú prírodné pleťové krémy. Tie je ideálne používať, ako pleťové masky. Natrieť nimi pokožku v dostatočnej vrstve a nechať pôsobiť. Siahnite po viaczložkových, ktoré obsahujú kvalitné ingrediencie – výťažky z bylín, aminokyseliny a vitamíny. Vo všeobecnosti platí, že pleťové masky by sa mali jednoducho aplikovať a dobre vstrebávať. Vhodné sú tiež pleťové masky, ktoré prirodzene zvyšujú tvorbu kolagénu a stimulujú regeneráciu porušených tkanív.

V jednoduchosti je krása. A to platí aj pre regeneračné pleťové krémy. Najúčinnejšie prípravky nemusia byť vyrobené sofistikovanými chemickými procesmi, aby boli najlepšie. Stačí ak sa spoja unikátne rastliny, s unikátnymi vlastnosťami a zázrak je na svete. Takýmto prípravkom je napríkld Bio Ženšen – regeneračný pleťový krém. Je zložený z ženšenu, chia semienok a Goji malín. Krém je vyrobený v BIO formulácií, neobsahuje silikóny, ropné produkty, etoxyláty a ani parabény. Rovnako kvalitný  a ochraňujúci je aj BIO Mandľa NATURAL, výživný pleťový krém. Ide o mandľový krém so zvýšeným obsahom oleja zo sladkých mandlí a hydratačnou zložkou. Unavenej a suchej pleti navracia tonus a lesk, pleť je vláčna, hydratovaná a vyživená. 

Pokožka obsahuje priemerne okolo sedemdesiat percent vody, ktorá je nevyhnutná pre jej dobré fungovanie.

Prečo je hydratácia pleti dôležitá? 

Rovnako ako kvety, či iné rastliny, aj pokožka bez vody rýchlo vädne. Veľkú časť ľudskej pokožky tvorí voda, preto má voda na kvalitu pleti aj najzásadnejší vplyv. Pokožka obsahuje priemerne okolo sedemdesiat percent vody, ktorá je nevyhnutná pre jej dobré fungovanie. Kožné bunky by sa bez dostatočného množstva vody nezaobišli a voda zároveň slúži aj ako ochranná bariéra pred znečisteným ovzduším a drsnými poveternostnými vplyvmi. Ak je koža dehydrovaná, dehydratácia sa prejaví najskôr na tvári, na krku a v oblasti dekoltu. Neskôr na rukách a ostatných častiach tela. Preto je dôležité denne používať prípravky, ktoré majú na pleť zvlhčujúce účinky. Okrem kozmetických výrobkov vašu pleť dobre zvlhčia aj domáce pleťové masky z čerstvého ovocia a zeleniny.

Predchádzajúci článokCESTA KU ZDRAVIU
Ďalší článokPREČO ZBOŽŇUJEME ČOKOLÁDU?