Lyžiarská sezóna sa už rozbieha a stále viac a viac stredísk hlási dobré alebo veľmi dobré podmienky na lyžovanie. Veríme, že všetky sa snažia poskytnúť kvalitné služby, no konkurencia je aj na našom malom Slovensku veľká. My sme vám spomedzi nich vybrali štyri, ktoré by ste mali navštíviť, ak si chcete užiť lyžovačku celá rodina.

MÝTO POD ĎUMBIEROM

Lyžiarske stredisko v Mýte pod Ďumbierom sa tešilo obľube už niekoľko desaťročí. V decembri roku 2018 sa majiteľmi strediska stali členovia rodiny Kičovcov, ktorí prevádzkujú aj úspešný 4* HOTEL PARTIZÁN**** v rekreačnej oblasti Tále.

Okamžite sa pustili do zveľaďovania technických zariadení. Zabudovali posuvný pás pre rýchlejšie nastupovanie, predĺžili vystupovaciu zónu, rozšírili zasnežovanie pomocou nových snežných diel, čím sa rozšírili možnosti lyžovania na obe strany svahu.

Počas zimnej sezóny tu nájdete: 

  • vždy perfektne upravené lyžiarske SVAHY pre začiatočníkov aj skúsenejších lyžiarov
  • sedačkovú lanovka, päť vlekov
  • krásny panoramatický výhľad na Nízke Tatry a Slovenské rudohorie
  • lyžiarsku školu, požičovňu a servis lyží
  • reštaurácia s terasou

V Reštaurácii pod svahom začali podávať poctivo pripravované teplé jedlá, počas organizovaných eventov spestrujú podávané špeciality grilovanými špecialitami priamo pred hosťami. Okrem lyžovania sú v stredisku pripravované rôzne sprievodné akcie a podujatia, ktoré majú lyžiarom spríjemniť deň na svahu.

V letných mesiacoch 2019  otvorili  BIKE PARKso zjazdovými cyklo traťami pre všetky vekové kategórie. V stredisku je k dispozícii  požičovňa a servis cross a downhill  bicyklov, kolobežiek a detských odrážadiel. Priamo zo strediska sa môžete vydať na spoznávanie Nízkych Tatier po viacerých cyklo a turistických chodníkoch. V blízkosti sa nachádza Ajax farma s MiniZoo domácich zvieratiek s možnosťou jazdenia na koňoch a poníkoch.

Tešíme sa na Vašu návštevu! Viac informácií na: www.kopeczabavy.sk


JASENSKÁ DOLINA

Jasenská dolina je Ideálnym lyžiarskym strediskom pre rodiny s deťmi. Obzvlášť vhodnou je časť KAŠOVÁ, ktoré ponúka mierne svahy pre nenáročných a stredne pokročilých lyžiarov. Pre tých, ktorí si chcú zalyžovať na náročnejších zjazdovkách je vhodné stredisko LEHOTA, vzdialené len 1 km od Kašovej.

Jasenská dolina tak ponúka lyžiarske možnosti podľa chuti všetkým tipom lyžiarov. Na svoje si tu prídu maminy milujúce rýchle zjazdy aj ocinovia na pomalších svahoch s deťmi.. alebo opačne.

Kašová má v ponuke kratšie aj stredne krátke zjazdovky s dĺžkou v priemere 450 metrov, čo sú ideálne podmienky pre začínajúcich lyžiarov a deti, ktoré je potrebné priučiť základom lyžovania. Štyri dni v týždni je v prevádzke aj večerné lyžovanie na osvetlenej a ozvučenej zjazdovke. V Kašovej je svah technicky zasnežovaný, čo garantuje dobrú lyžovačku do polovice marca. Stredisko Lehota má najdlhšiu zjazdovku  s dĺžkou 1 100 metrov a prevýšením 170 metrov, čo určite ocenia ostrieľaní lyžiari.  V stredisku sa lyžuje len na prírodnom snehu, od snehových podmienok záleží, kedy je stredisko otvorené.

Stredisko Kašová je dobre prístupné po asfaltovej ceste z obce Belá – Dulice, vynikajúco udržiavanej aj v zimných mesiacoch. Ďalšou výhodou strediska je veľkokapacitné parkovisko, na ktorom spoľahlivo zaparkujete. Obe strediská sú starostlivo upravované.

Ak nemáte lyžiarsky výstroj, nemusíte sa obávať – komplet vybavenie si môžete zapožičať len za 17 eur na celý deň. Ak máte vlastnú výstroj a potrebovala by opraviť naporúdzi je SKISERVIS. Stredisko ponúka časové skipasy, ako aj lístky na jednotlivé jazdy. Deti do 4 rokov lyžujú zdarma. Cena štvorhodinového lístka pre dospelú osobu je 21 Eur, pre dieťa za 16 Eur. V Jasenskej doline si zalyžujete do konca marca, niekedy aj v apríli. www.jasenskadolina.sk


SKI PARK LIPTOVSKÁ TEPLIČKA

Vhodné pre rodiny s deťmi je aj lyžiarske stredisko SKI PARK Liptovská Teplička. Nachádza sa v Nízkych Tatrách, na severnej strane Kráľovej hole a dostanete sa k nemu z Popradu cez Spišské Bystré alebo z diaľnice D1 smerom na Šuňavu.

SKI PARK Liptovská Teplička je situovaný na severnej strane Kráľovej hole v nadmorskej výške 880 m až 990m. Už od 18. decembra ponúka kvalitné podmienky pre výdatnú lyžovačku pre celú rodinu. Svahy sú pravidelne upravované s vlastným zasnežovaním. V areáli nájdete 500 metrovú zjazdovku so stupňom obtiažnosti – náročná a 300 metrovú zjazdovku pre nenáročných lyžiarov. Práve preto ponúka vhodné podmienky pre deti aj ich rodičov. Navyše je pre deti pripravený snowtubing, takže zažijú ak kopec zábavy.

K dispozícii je lyžiarska škola, požičovňa lyží, bufet a bezplatné parkovanie. Stredisko ponúka veľmi dobré ceny za vypožičanie lyžiarskej výstroje. Detské lyžiarky, ktoré asi žiaden rodič nekupuje si tu vypožičiate len za 3 eur na deň. Štvorhodinový lístok pre dospelú osobu si môžete zakúpiť v hodnote  13 Eur. Cena za detský lístok je 11 Eur.

Vstup na vleky v strediskách je podmienený potvrdením o kompletnom očkovaní proti COVID-19 alebo potvrdením o prekonaní ochorenia za posledných 180 dní. Stredisko je otvorené denne od 9.00 do 16.00 hod. Dňa 24.12. a 25.12. je zatvorené. www.skiteplicka.eu


ROHÁČE – SPÁLENÁ

Roháče – Spálená dolina je lyžiarskym strediskom, ktoré u väčšiny lyžiarov vzbudzuje rešpekt, ale pri bližšom oboznámení s náročnosťou svahov zistíme, že stredisko ponúka množstvo modrých a modročervených zjazdoviek, ktoré sú vhodne aj pre začínajúcich lyžiarov a deti. Dokonca jediný úsek označený čiernou farbou s obiažnosťou Ťažký je v súčasnosti uzavretý. Stredisko je preto mimoriadne vhodné pre rodinnú lyžovačku.

V areáli nechýba lyžiarska a snowboardová škola aj škôlka, ktorú vedú licencovaní inštruktori. Celková dĺžka zjazdoviek je 5,7 km. Stredisko je vybavené dvomi lanovkami a tromi vlekmi. V lyžiarskom areáli je v prevádzke servis a požičovňa lyží, samoobslužná reštaurácia a dva bufety s vonkajšími terasami. Pre náročných lyžiarov je k dispozícii alpinistická free zóna a novovybudovaný snowpark.

Okrem časových lyžiarskych lístkov sú na Roháčoch v predaji aj lístky bodové. Za 4 hodiny lyžovania zaplatí dospelá osoba 28 Eur. Juniori, študenti, seniori a ZŤP 24 Eur.

Stredisko je otvorené denne od 9:00 hod do 16:00 hod a lyžuje sa v ňom až do neskorej jari. Roháče – Spálenú dolinu nájdete v Západných Tatrách pri obci Zverovka. www.rohacespalena.sk

Predchádzajúci článokPrečo je francúzska čokoláda výnimočná?
Ďalší článokTIETO REGIÓNY SA OPLATÍ NAVŠTÍVIŤ!